See how your gift can help the JCC Kraków

darowizna-en

Events

KONTR-o-WERSJA - projekt współtworzenia wystawy fotografii

Sun
10:00 h
01 Aug
2010

kontrowersja

Łowcy stereotypów zapraszają do współtworzenia wystawy fotografii w ramach projektu KONTR-o-WERSJA. Prace, związane z tematyką mniejszości narodowych i grup etnicznych można zgłaszać do 26 sierpnia 2010 roku.

Czekamy na autorskie fotografie związane z tematyką mniejszości narodowych i grup etnicznych – szczególnie mniejszości żydowskiej, łemkowskiej i romskiej, choć nie tylko. Zasada jest prosta: praca musi bezpośrednio kojarzyć się z światem mniejszości narodowych lub grup etnicznych, niezafałszowanym przez stereotypy. Czy to będzie fotografia dumnego Króla Romów, czy  tańczących Żydów na ul. Szerokiej czy też polsko - łemkowska tablica z nazwą miejscowości – wszystko zależy od fotografujących!  

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w czasie wrześniowej wystawy w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Ponadto nadesłane fotografie zostaną umieszczone na stronie internetowej projektu (www.kontrowersja.com). Chętnie zamieścimy również komentarz do waszej pracy.

Jeśli chcecie pokazać świat mniejszości narodowych i grup etnicznych z waszej perspektywy, przesyłajcie fotografie na adres e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .  

Każdy uczestnik może zgłosić nieograniczoną liczbę fotografii zapisanych w pliku JPG. Wykluczone są wszelkiego rodzaju fotomontaże. Dopuszcza się możliwość drobnych zmian polegających na polepszeniu jakości fotografii (np. zmiana kontrastu, nasycenia barw, usunięcie plamek).

Projekt KONTR-o-WERSJA jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.