See how your gift can help the JCC Kraków

darowizna-en

Events

Rejestracja dawców szpiku

Thu
15:00 h
30 Jun
2011

szpik

Rejestracja dawców szpiku w JCC

Ezra Jordan Fineman urodził się w rodzinie amerykańskich Żydów, ma 2 lata. Choruje na rzadką chorobę immunologiczną (zespół hiper IgM) i potrzebuje przeszczepu szpiku kostnego. Niestety w rejestrze w Stanach Zjednoczonych i na świecie nie znaleziono dotąd odpowiedniego dawcy. 

Rodzina Ezry ma polsko-żydowskie korzenie, dlatego szukamy dawcy w polskiej społeczności żydowskiej. „Fundacja Przeciwko Leukemii”, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie wraz z Biurem Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha i Żydowskim Centrum Wolontariatu zapraszają do przyłączenia się do rejestracji w banku dawców szpiku!

Kiedy: czwartek, 30 czerwca, od 15:00 do 19:00
Gdzie: JCC, ul. Miodowa 24
Kto: Wszyscy, którzy chcą pomóc!

Rejestracja trwa tylko chwilę!

Kto może zostać dawcą:
- rejestrujemy osoby pomiędzy 18 a 35 rokiem życia,  ale w tej wyjątkowej sytuacji podnosimy granicę do 45-46 lat;
-zdrowe osoby, tzn. nie będące nosicielami: WZW B i C, gruźlicy, AIDS ,HIV, chorób wenerycznych, chorób autoimmunologicznych, oraz innych chorób zakaźnych;
-osoba chętna do zarejestrowania powinna mieć przy sobie dowód osobisty;
- nie trzeba być na czczo, przeziębienie lub branie antybiotyków w żadnym stopniu nie przeszkadza w tym, by się zarejestrować;
- pobieramy tylko 9 ml krwi (to jest ilość tożsama z ilością pobieraną przy badaniach morfologicznych.);
- dane zarejestrowanych dawców poza tym, że będą widniały w rejestrze polskim, będą dostępne w ogólnoświatowym banku potencjalnych dawców szpiku (oczywiście są to tylko dane antygenów i nie ma tam żadnych danych osobowych-zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych).

Więcej informacji na temat pomocy dla Ezry można znaleźć również na stronie Fundacji:www.leukemia.pl