Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Letni ULPAN w JCC!

Po raz pierwszy JCC Krakow organizuje letni kurs języka hebrajskiego. Zajęcia rozpoczną się 10 lipca i będą się odbywać codziennie, od poniedziałku do piątku przez 3 tygodnie. Oferujemy naukę w na dwóch poziomach.

Koszt całego kursu wynosi 150 zł, 100 zł dla członków i członkiń JCC Krakow.
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub tel. 12 370 57 75

Grupy:

Hebrajski konwersacyjny - poziom średniozaawansowany
Grupa będzie spotykać się codziennie, przez trzy tygodnie, od godz. 10:00 do godz. 12:00.
W grupie rozmawiamy tylko w języku hebrajskim.
Tematy dyskusji będą zróżnicowane i dotyczyć będą m.in. życia w Polsce, w Izraelu i w Stanach Zjednoczonych. Obejrzymy krótkie wyimki z telewizji izraelskiej, będziemy bazować na wykonaniach muzycznych, a także krótkich formach poetyckich i eseistycznych, aby wzbogacić nasze konwersacje.

Hebrajski konwersacyjny - poziom zaawansowany
Grupa będzie spotykać się codziennie, przez trzy tygodnie, od godz. 17:30 do godziny 19:30.
W grupie rozmawiamy tylko w języku hebrajskim.
Tematyka będzie zależała od zainteresowań grupy. Będziemy poruszać tematy związane z Polską, Izraelem, czy Stanami Zjednoczonymi, a także omawiać najświeższe wydarzenia, bazować na fragmentach nagrań z izraelskiej telewizji, a także fragmentach scen z filmów i izraelskiej literatury.
Na zakończenie tego kursu będziemy zachęcać do wygłoszenia własnej prezentacji bądź odczytu - ale nie będzie to obowiązkowe.

Toby Wolinsky Liebowitz – lektorka letniego kursu konwersacyjnego z języka hebrajskiego. Mieszka w stanie Rhode Island na wschodnim wybrzeżu USA. Obie strony jej rodziny pochodzą z Polski. Mieszkała w Izraelu przez 9 lat, gdzie ukończyła Uniwersytat Hebrajski w Jerozolmie. Toby jest także nauczycielką edukacji specjalnej (ma mnóstwo cierpliwości!), a także doświadczenie jako lektorka hebrajskiego. W swej wieloletniej karierze zajmowała się zarówno nauczaniem dorosłych, jak i dzieci.

Nasza lektorka już nie może doczekać się letniego kursu, spędzenia czasu w Krakowie, a przede wszystkim poznania nowych ludzi i dowiedzenia się więcej o życiu w Polsce.