Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Międzykulturowy wieczór poetycki

Czw
g. 19:00
21 Mar
2019

Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, który obchodzimy 21 marca, serdecznie zapraszamy na Międzykulturowy wieczór poetycki w JCC w Krakowie.
Poezja pozwala nam dostrzec, że mimo barier językowych i kulturowych, jako ludzie odczuwamy te same emocje: przeżywamy miłość, cierpienie, radość i samotność. Podczas Międzykulturowego wieczoru poetyckiego chcemy zaczerpnąć z tradycji literackich różnych krajów i poszukać wspólnego mianownika w różnorodności językowej i kulturowej, którą prezentują dzisiaj mieszkańcy Krakowa.

Zapraszamy do wspólnego wysłuchania wierszy w języku polskim, angielskim, arabskim, hebrajskim, jidysz, hiszpańskim, włoskim, hindi i wielu innych. Wiersze zostaną zaprezentowane przez twórców i fanów poezji pochodzących z różnych miejsc na świecie, a obecnie mieszkających w Krakowie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie syryjska poetka Khoulud Charaf, laureatka prestiżowej nagrody Ibn Battuty, która przebywa w Krakowie w ramach stypendium Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia ICORN.
Podczas wydarzenia wiersze będą odczytywane w języku oryginalnym, a dla wszystkich uczestników dostępny będzie również przekład poezji na język polski i angielski. Zapraszamy do wspólnego odkrywania mocy słowa w różnych językach oraz otwarcia na inne kultury, języki i tradycje literackie.
Na wydarzenie zapraszamy także osoby, które nie posługują się językiem polskim – całość wydarzenia będzie tłumaczona na język angielski.

Współorganizatorzy: Rethinking Refugees, Islamista blog - https://islamistablog.pl/, blog -https://czlowiekowiczlowiek.pl/

Wstęp wolny. Po polsku i angielsku.