Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Izraelski wieczór wyborczy z JCC Krakow

Wto
g. 18:30
09 Kwi
2019

izraelskiwieczorwyborczy - plakat wersja popr - net9 kwietnia Izraelczycy pójdą do urn, żeby wybrać swoich przedstawicieli do XXI Knesetu.
Wybory to bardzo gorący okres w izraelskim społeczeństwie, każda z partii zabiega o względy wyborców, nierzadko sięgając do haseł populistycznych, nacjonalistycznych, a nawet posiłkując się skandalem.
Wspólnie z nami będziecie mogli prześledzić atmosferę tego dnia. Porozmawiamy też o izraelskiej ordynacji wyborczej, kandydatach z największymi szansami, przewidywanych wynikach na podstawie sondaży i potencjalnych koalicjach. Zapraszamy do wspólnego obserwowania dnia wyborów w Izraelu.

W spotkaniu udział wezmą:

dr Ewa Wegrzyn - Adiunkt w Instytutu Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Założycielka Pracowni Badań nad Współczesnym Izraelem i Relacjami Polsko-Izraelskimi im. T. Herzla i O. Thona. Szczególnie zajmuje ją problematyka historii współczesnego Izraela, stosunków polsko-izraelskich, a także historia Żydów w Polsce po 1945 roku.
Obecnie przebywa na stypendium na Uniwersytecie Hebrajskim, na żywo z Jerozolimy, będzie dla nas relacjonowała przedwyborcze nastroje.

dr Artur Skorek - Adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, internacjolog, badacz współczesnego Izraela. Doktor w zakresie nauk o polityce, absolwent stosunków międzynarodowych i religioznawstwa na UJ. Współzałożyciel Zakładu Izraela i Lewantu UJ. Jego zainteresowania badawcze skupiają się na izraelskim systemie politycznym, relacjach państwo-religia w Izraelu i stosunkach międzynarodowych na Bliskim Wschodzie.

Jakub Katulski - Politolog-kulturoznawca, specjalizującym się w tematyce związanej z Izraelem. Prowadzi blogawww.stosunkowobliskiwschod.pl, jego teksty były też publikowane w „Pulsie Azji”, „Przeglądzie Politycznym” i tygodniku „Przegląd”.

W języku polskim, wstęp wolny.