Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Shirat Modiin. Chór Kantorów z Izraela

Czw
g. 19:00
23 Sie
2012

chor mini

Czwartek, 23 sierpnia 2012, godz. 19:00
"Shirat Modiin"
Chór Kantorów z Izraela

Zapraszamy na koncert chóru "Shirat Modiin". Koncert odbędzie się w Żydowskim Muzeum Galicja, 23 sierpnia 2012 o godz. 19:00.

Bilety w cenie 40 i 20 zł dostępne w recepcji Żydowskiego Muzeum Galicja.
Aby zarezerwować bilet, prosimy o kontakt:
Tel. 12 421 69 42
E-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Organizatorzy koncertu: JCC Krakow, Hotel Eden, Żydowskie Muzeum Galicja.

"Shirat Modiin" jest jednym z najbardziej cenionych chórów kantorów, do którego należą mieszkańcy miasta Modiin i jego okolic.

Chór został założony w roku 2011 i od tej pory regularnie koncertuje zarówno z gwiazdami muzyki kantoralnej, jak i niezależnie. Występy odbywają się w największych salach koncertowych, centrach muzycznych i synagogach. Mimo krótkiej historii "Shirat Modiin" zyskał ogromną popularność i opinię jednego z najbardziej innowacyjnych zespołów muzycznych Izraela. Grupa 30 mężczyzn tworzy zespół o wszechstronnych możliwościach wokalnych, dzięki czemu repertuar chóru obejmuje najróżniejsze nurty w tradycji muzycznej Żydów i Izraela - od śpiewu kantoralnego związanego z obchodami Szabatu i świąt, przez klasyczne melodie kantoralne, po dzieła nowoczesne, które są doskonałym przykładem żywotności tradycji muzycznej we współczesnym Izraelu.

"Shirat Modiin" prowadzony jest przez Yankele Rotnera, jednego z najwybitniejszych izraelskich dyrygentów i kompozytora, który czerpie z różnorodnej tradycji muzyki żydowskiej, od liturgii szabatowej, przez muzykę kantoralną, izraelski folklor aż po dzieła muzyki chasydzkiej.