Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Promocja leksykonu "Literatura polska w Izraelu" i spotkanie z autorami, Karoliną Famulską-Ciesielską oraz Sławomirem Jackiem Żurkiem

Pon
g. 18:00
24 Cze
2013

leksykon poster mini

Poniedziałek, 24. czerwca 2013, godz. 18:00
Promocja leksykonu "Literatura polska w Izraelu" i spotkanie z autorami, Karoliną Famulską-Ciesielską oraz Sławomirem Jackiem Żurkiem.

Zapraszamy na spotkanie z autorami leksykonu "Literatura polska w Izraelu"wydanego przez Wydawnictwo Austeria w styczniu 2013 roku i będącego pierwszą tego typu publikacją w historii.

Dr Karolina Famulska-Ciesielska urodziła się w 1977 roku. Jest współpracownikiem Pracowni Literatury Polsko-Żydowskiej KUL. Autorka monografii "Polacy, Żydzi, Izraelczycy. Tożsamość w literaturze polskiej w Izraelu" oraz licznych artykułów naukowych. Jest koordynatorem Międzynarodowego Ośrodka Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej na KUL-u.

Prof. dr hab. Sławomir Jacek Żurek urodził się w 1967 roku. Jest kierownikiem Katedry Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego oraz Pracowni Literatury Polsko-Żydowskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Autor książek: "…lotny trud półistnienia. O motywach judaistycznych w poezji Arnolda
Słuckiego", "Synowie księżyca. Zapisy poetyckie Aleksandra Wata i Henryka Grynberga w świetle tradycji i teologii żydowskiej", "Z pogranicza. Szkice o literaturze polsko-żydowskiej", "Zastygłe w polszczyźnie. Szkice o świętach w poezji polsko-żydowskiej dwudziestolecia międzywojennego", a także licznych artykułów naukowych i publicystycznych.

Aby przeczytać recenzję leksykonu, kliknij tutaj.
http://m.onet.pl/wiedza-swiat/kultura,e4v3b