Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Wystawa Jana Feliksa Kallwejta

Nie
g. 20:00
09 Maj
2010

jfk

JCC zaprasza na solową wystawę Jana Feliksa Kallwejta prezentującą najnowsze, nigdzie wcześniej nieprezentowane graficzne prace. 

wernisaż: 9 maja godz. 20.00
czas trwania: 9 maja – 6 czerwca 2010

Znany z charakterystycznych ilustracji, które ukazywały się w wielu polskich i zagranicznych tytułach, Jan Feliks Kallwejt przygotował solowy projekt „JFK”. Wystawa ta złożona będzie z nowych, niepublikowanych wcześniej grafik, które ułożą się w wspólną, wielowątkową historię. 

Kallwejt jako ceniony grafik i ilustrator coraz częściej prezentuje swoje artystyczne projekty. Styl jego prac tylko z pozoru jest prosty wizualnie, gdyż za ograniczoną paletą barw i konturowym rysunkiem kryją się liczne warstwy pełne detali i znaczenia. Tworzy rozbudowane, zagęszczone kompozycje, które zaludnia dziwnymi stworami, zmutowaną roślinnością i miejskimi motywami.

Grafiki te nacechowane są bardzo absurdalnym poczuciem humoru, które jest dopełnione delikatną perwersją. 
Solowa wystawa Jana Feliksa Kallwejta zostanie pokazana w Centrum Społeczności Żydowskiej (JCC) w Krakowie.

www.miligram.net/jfk

Biogram:

Jan Feliks Kallwejt (ur. 1981) - bez dyplomu uczelni artystycznej przez wiele lat pracował jako projektant graficzny dla różnych agencji w Polsce i Niemczech. Obecnie jest wolnym strzelcem, który oprócz współpracy z klientami z całego świata, tworzy ilustracje dla czołowych tytułów w Polsce i za granicą. 

Prace Jana Feliksa Kallwejta publikowane były w polskiej (m.in. „Newsweek”, „Machina”, „2+3D”) oraz zagranicznej prasie (jak w „Guardian”, „Wired”, „New York Times”, „Elle”). Zaprojektował okładkę dla albumu AbradAb. Współtworzy projekt z koszulkami Tuesday. 

Brał udział  w takich wystawach jak: “Walt Disney is dead” w BWA Studio i „Byłem psem” w BWA Design (Wrocław), „Alarm! Warszawa” w InfoQulturze (Warszawa). 
Obecnie mieszka w Barcelonie.

www.kallwejt.com

Wystawa organizowana jest dzięki współpracy MiligramuTuesday oraz JCC.