Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Polanim chadaszim - ziemia wybrana

Wto
g. 18:00
14 Sty
2014

Wydarzenia poświęcone współczesnemu Izraelowi oraz PCH1osobom, które wybrały Izrael jako miejsce swojego zamieszkania

Wtorek, 14 stycznia 2014

Godz. 18:00
Wykład dr Ewy Węgrzyn "Powojenne emigracje ludności żydowskiej z Polski do Izraela. Przyczyny, przebieg wyjazdu i proces adaptacji w nowej ojczyźnie".

Ewa Węgrzyn - pracownik naukowy Instytutu Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, badaczka powojennych losów emigracyjnych polskich Żydów. Od lat współpracuje z JCC Krakow. Jest także lektorką języka hebrajskiego - prowadzi zajęcia w JCC i na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Godz. 19:00
Wernisaż fotografii Jacka Olejnika "Polanim Chadaszim - Ziemia Wybrana"

Prace Jacka Olejnika przedstawiają Polaków i Żydów polskiego pochodzenia, którzy obecnie mieszkają w Tel Awiwie, na tle tego żywiołowego miasta.

Jacek Olejnik – absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Pracował jako koordynator „Polsko–Izraelskich Spotkań Młodzieży” organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich oraz jako specjalista ds. public affairs Ambasady Izraela w Polsce. Obecnie pełni funkcję I sekretarza Ambasady RP w Izraelu. Pasjonat fotografii. Zdobywca pierwszego miejsca w konkursie fotograficznym dla dyplomatów „Israel Through Foreign Lenses”. Wystawę jego zdjęć można było oglądać w Muzeum Diaspory w Tel Awiwie.