Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Karnawał się jeszcze nie skończył... Nadchodzi Purim!

Czw
g. 17:30
13 Mar
2014

pre-purim1Święto Purim to radosny czas żydowskiego karnawału. Obchodzone jest na pamiątkę uchronienia Żydów od zagłady w imperium perskim za panowania króla Achaszwerosza.

Podczas święta, w synagodze czytana jest Księga Estery. Zgodnie z tradycją, Żydzi przebierają się, ucztują, świętują, ale także dają datki biednym osobom. Charakterystyczną potrawą są tzw. hamantasze, czyli "uszy Hamana".

13 marca, dwa dni przed Purim, JCC zaprasza na dwa wydarzenia związane z tym świętem.

Godz. 17:30
"Dlaczego Żydzi powinni się upić raz w roku?" O tradycjach purimowych opowiedzą członkowie Żydowskiego Klubu Studenckiego JCC "Gimel".

Czym jest Purim i Purimszpil? Z czym to się je i dlaczego nikogo wtedy nie ruszy, że się zjada czyjeś uszy?
Miła atmosfera i ciężki żart wykładowców gwarantowane :)
Wstęp wolny!

Godz. 19:00
"Imprezowa kuchnia purimowa" - warsztaty kulinarne z Marią Niziołek

Ponieważ purim to przede wszystkim dużo dobrej zabawy, na najbliższych warsztatach będziemy przygotowywać dania, które idealnie nadadzą się na każdą purimową imprezę.

Nasze menu będzie kolorowe, aromatyczne, lekko w klimacie izraelskim. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnych trójkątnych ciastek, hamantaszy, z najróżniejszymi nadzieniami.

Koszt: 15 zł od osoby.
Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub 12 370 57 70