Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Ride for the Living

Pią
g. 11:30
06 Cze
2014

rftlCentrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie (JCC Kraków) organizuje pierwszą edycję Ride for the Living – 75-kilometrowego, fundraisingowego rajdu rowerowego z Auschwitz do JCC.

Pod koniec 2013 roku, Robert Desmond, członek JCC Kraków, przejechał rowerem 2173 kilometrów podążając wzdłuż trasy wyzwoleńczego frontu zachodniego z czasów II Wojny Światowej. 6 czerwca 2014 członkowie oraz pracownicy JCC Kraków wraz z przyjaciółmi wyruszą z Robertem w trasę rowerową drogą z Auschwitz do JCC Kraków w ramach pierwszej edycji Ride for the Living.

Ride for the Living będzie dorocznym wydarzeniem organizowanym przez JCC Kraków pod patronatem Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha. Ten ponad 70-cio kilometrowy rajd rowerowy ma za zadanie upamiętnić żydowską historię oraz przede wszystkim uczcić żydowskie życie we współczesnej Polsce. Uczestnicy Rajdu dołączą do obchodów uroczystej kolacji szabatowej w JCC Kraków w piątek 6 czerwca, a następnie wezmą udział w tegorocznej edycji 7@Nite - Synagogi Nocą organizowanej przez JDC, która odbędzie się 7 czerwca. W ramach Rajdu uczestnicy będą zbierali fundusze, aby pomóc JCC Kraków w zorganizowaniu wycieczki do Izraela dla osób ocalałych z Holokaustu.

“Mam wrażenie, że wielu z nas – członków społeczności żydowskiej w Polsce czuje, że chociaż Marsz Żywych spełnia ważną rolę w edukacji, ma także brakujący element. Że często pomija on wspaniałą odbudowę życia żydowskiego w Polsce” - mówi Jonathan Ornstein, Dyrektor JCC Kraków. “Ride for the Living połączy ludzi z całego świata we wspólnym celebrowaniu życia żydowskiego w Polsce”.

“Ride for the Living jest ważny, ponieważ życie żydowskie w Polsce kwitnie. Społeczności żydowskie w całej Polsce rosną i chociaż pamiętamy o naszej stracie, nie możemy skupiać się tylko na niej” - mówi Rabin Schudrich.

Więcej informacji o Rajdzie pod adresem: www.ridefortheliving.org

Rozpoczęcie rajdu: piątek, 06.06.2014, godzina 11:30, przed bramą obozu Auschwitz-Birkenau, ul. Ofiar Faszyzmu 12, Oświęcim