Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Kalendarz-cegiełka wydany przez grupę Rosz Hodesz

Nie
g. 10:00
01 Sie
2010

kalendarzsara

Uprzejmie informujemy, że w JCC można nabyć kalendarz-cegiełkę wydany przez Grupę Rosz Hodesz.

Jeśliby jednak był u ciebie jakiś ubogi spośród twoich braci w jednej z twoich bram, w twojej ziemi, którą Pan, twój Bóg, ci daje, to nie zamkniesz swego serca i nie zaciśniesz swojej ręki przed twoim ubogim bratem. Lecz otworzysz przed nim swoją rękę i pożyczysz mu pod dostatkiem tego, czego mu będzie brakowało.

Dobroczynność (Tzedaka) jest ważnym elementem tradycji żydowskiej, dlatego Grupa Rosz Hodesz postanowiła zaangażować się w pomoc chorej Sarze. Poniżej znajdziecie Państwo list napisany przez mamę Sary.

Sara urodziła się 24 lutego 2008, po urodzeniu stwierdzono u malutkiej wadę genetyczną. Achondroplazja to wada polegająca na mutacji jednego z genów odpowiedzialnych za kości długie: przedramienia i udowe, co wiąże się z niskorosłością (karłowatość). 

Obecnie oczekujemy na zabieg wydłużenia kości długich metodą Ilizarowa. Zabieg ten pozwoli Saruni w przyszłości normalnie i samodzielnie żyć. Operacje kosztują około 9.000 PLN. Sami nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów leczenia i rehabilitacji. Prosimy ludzi o dobrym sercu o pomoc. Każda złotówka pomoże naszej córeczce.

Dziękuję wszystkim, którzy zrozumieją Nas i będą chętni pomóc.
Mama Sary
Agnieszka Chodos

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
nr konta:
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Obierzyńska Sara