Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Kursy językowe 2015/2016

Czw
g. 18:00
08 Paź
2015

jezyki2015-M

Od nowego roku akademickiego w JCC Krakow, jak zwykle, ruszają kursy językowe.

Zajęcia organizacyjne odbędą się w następujących terminach:

Język hebrajski, grupa początkująca: 6.10 (wtorek), godz. 17:30
Język hebrajski, pozostałe grupy (podczas zajęć nastąpi podział na poszczególne poziomy): 6.10 (wtorek), godz. 19:00
Język arabski, poziom podstawowy: 7.10. (środa), godz. 17:30
Język arabski, poziom średniozaawansowany: 7.10. (środa), godz. 19:00
Język hindi, poziom początkujący: 7.10 (środa), godz. 17:30
Język jidysz, poziom podstawowy: 8.10 (czwartek), godz. 17:30
Język jidysz, poziom średniozaawansowany: 8.10 (czwartek), godz. 19:00

Koszt: 300 zł za semestr, dla członków 150 zł za semestr. 
Informacje i zapisy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub 12 370 57 75

Opisy kursów językowych

Język hebrajski
Prowadzenie: dr Ewa Węgrzyn oraz dr Alicja Maślak-Maciejewska

Poziom początkujący
Przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają swoja przygodę z językiem hebrajskim. Zajęcia rozpoczynają się od nauki alfabetu i czytania. Podczas kursu uczestnik zdobywa podstawową wiedzę z zakresu języka hebrajskiego, uczy się operować czasem teraźniejszym, a po semestrze nauki potrafi wypowiedzieć się w języku hebrajskim na podstawowe tematy.
Zajęcia organizacyjne: 6.10 (wtorek), godz. 17:30

Poziom podstawowy
Przeznaczony jest dla osób, które znają już podstawy języka hebrajskiego, umieją czytać i pisać i w mówieniu posługują się czasem teraźniejszym. Podczas kursu uczestnik pogłębia wiedzę z zakresu języka hebrajskiego, uczy się nowych słówek, a także czasu przeszłego.

Poziom średniozaawansowany 1
Przeznaczony jest dla osób, które posługują się językiem hebrajskim w stopniu średniozaawansowanym, umieją czytać i pisać i w mówieniu posługują się czasem teraźniejszym i przeszłym. Podczas kursu uczestnik pogłębia wiedzę z zakresu języka hebrajskiego, uczy się nowych słówek, a także czasu przyszłego.

Poziom średniozaawansowany 2
Przeznaczony jest dla osób, które posługują się językiem hebrajskim w stopniu średniozaawansowanym, umieją czytać i pisać, znają czas teraźniejszy, przeszły i przyszły. Podczas kursu uczestnik pogłębia wiedzę z zakresu języka hebrajskiego, a także przełamuje barierę mówienia - nacisk położony jest na to, aby w sposób swobodny i płynny konwersować po hebrajsku.
Poziom zaawansowany
Kurs przeznaczony jest dla osób, które biegle posługują się językiem hebrajskim w mowie i piśmie, potrafią operować czasem teraźniejszym, przeszłym i przyszłym.
Podczas zajęć główna uwaga skupiona jest na mówieniu i czytaniu. Główny nacisk kładzie się na poszerzanie słownictwa i wiedzy z zakresu składni języka hebrajskiego.
Zajęcia organizacyjne dla wszystkich poziomów oprócz początkującego: 6.10 (wtorek), godz 19:00

Język hindi
Prowadzenie: dr Przemysław Piekarski

Poziom początkujący
Uczestnicy poznają czynnie pismo dewanagari, używane nie tylko w hindi ale i wielu językach indyjskich. opanują podstawy gramatyki hindi, a przede wszystkim nauczą się porozumiewać w najczęstszych sytuacjach życiowych. W nauce będą ich wspierać podręczniki oraz filmiki i nagrania popularnych piosenek z filmów Bollywood.
Zajęcia organizacyjne: 7.10 (środa), godz. 17:30

Język arabski
Prowadzenie: dr Ida Balwierz

Poziom początkujący
Podczas rocznego kursu j. arabskiego dzięki nowoczesnym metodom nauczania i multimedialnym materiałom dydaktycznym kursanci zdobędą pasjonujące wiadomości na temat j. arabskiego oraz zapoznają się ze specyficzną sytuacją językową istniejącą w świecie arabskim (język literacki i dialekty); nauczą się alfabetu arabskiego oraz poznają tajniki ortografii i wymowy; zapoznają się z podstawowymi aspektami gramatyki j. arabskiego; poznają praktyczne słownictwo oraz struktury używane w codziennej komunikacji.
Zajęcia organizacyjne: 7.10 (środa), godz. 17:30

Poziom średniozaawansowany
Podczas rocznego kursu j. arabskiego w JCC dzięki nowoczesnym metodom nauczania i multimedialnym materiałom dydaktycznym kursanci poszerzą wiedzę z gramatyki j. arabskiego oraz wiedzę na temat kultury arabskiej i życia codziennego w krajach arabskich. Rozwiną praktyczne słownictwo oraz struktury używane w codziennej komunikacji. Będą mieli okazję poznać podstawy języka mediów, biznesu i dyplomacji, a także tajniki pisania prostych tekstów formalnych.
Zajęcia organizacyjne: 7.10 (środa), godz. 19:00

Język jidysz
Prowadzenie: dr Marek Tuszewicki

Poziom początkujący
Grupa początkująca poznaje podstawy języka jidysz: uczy się żydowskiego alfabetu, odmiany podstawowych czasowników, liczenia, zdrobnień oraz słówek wchodzących w skład pierwszych czytanek i piosenek. Po zakończeniu kursu studenci odnajdują się w przestrzeni języka i potrafią się nim posługiwać na poziomie elementarnym.
Zajęcia organizacyjne: 8.10 (czwartek), godz. 17:30

Poziom średniozaawansowany
Grupa średnio zaawansowana rozwija dotychczasowe słownictwo poprzez lekturę trudniejszych tekstów, powtarza bardziej złożone zagadnienia gramatyczne oraz rozpoczyna przygodę z literaturą piękną! Wybór tekstów i problemów będzie zależał od składu grupy.
Zajęcia organizacyjne: 8.10 (czwartek), godz. 19:00