Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Obchody święta Sukkot 5776 w JCC Krakow

Nie
g. 11:00
27 Wrz
2015

sukkot-ogolny

Niedziela, 27.09.2015.

W niedzielę, od godz. 11:00 zapraszamy wszystkich na kolejną edycję Stukot na Sukkot, czyli wspólne dekorowanie naszego szałasu! Tym razem postaramy się go ozdobić w stylu eko. 
Również w niedzielę o 11:00 zainaugurujemy zajęcia szkółki niedzielnej z nowymi koordynatorami - Magdą i Mateuszem. Podczas spotkania zapoznamy się ze sobą i porozmawiamy o planach na przyszłość. Odkryjemy także uroki święta Sukkot. Będziemy dyskutować oraz bawić się wspólnie dekorując szałas i przygotowując poczęstunek.

18:10 Nabożeństwo sukkotowe
19:00 Sukkolacja

Poniedziałek, 28.09
11:00 Studiowanie na Sukkot i lunch z rabinem Avim Baumolem

Wtorek, 29.09
19:30 Judaizm dla wszystkich. Sukkot - święto ekologii. Wykład rabina Aviego Baumola*

Środa, 30.09
19:00 Inauguracja Klubu Bet! Opowieść o Gruzji połączona z degustacją gruzińskich dań i wina. Prowadzenie: Dorota Rympel, Karolina Karcz-Nawrocka i Paulina Skotnicka.
Ogłaszamy nową inicjatywę dla członków JCC w wieku 30+ 
Podczas inauguracji zapraszamy na prezentację zdjęć i opowieści o wyprawie do Gruzji, w której wzięło udział pięcioro członków JCC, dwa drukowane przewodniki turystyczne i jeden samochód. Razem przebyli setki kilometrów, zwiedzili najmniej dostępne dla turystów regiony i poznali ciepłych, gościnnych i otwartych ludzi – Gruzinów, Polaków, Żydów, ortodoksyjnych chrześcijan, muzułmanów, policjantów oraz działaczy społecznych. Gruzja jest jednym z najmniej znanych lecz zdecydowanie najciekawszych państw kaukaskich. Starożytna kultura, pasjonująca historia, wspaniałe krajobrazy i przepyszne jedzenie złożyły się na niezapomnianą podróż, o której pragniemy państwu opowiedzieć.

Czwartek, 1.10
18:00 III Forum Publiczne JCC. Już po raz trzeci zapraszamy na Forum Publiczne JCC, by wymienić się pomysłami, uwagami i podsumować ostatni rok działalności JCC. Możecie też wcześniej wysyłać nam swoje propozycje i pomysły na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Piątek, 2.10
19:00 Sukkolacja szabatowa

Niedziela, 4.10
11:00 Szkółka niedzielna
13:00 Sukcyling, czyli co można zrobić z etrogu i lulawu. Warsztaty kulinarne z elementami recyklingu. Prowadzenie: Kasia Leonardi*
Koszt: 20 zł od osoby, członkowie JCC bezpłatnie.
Obowiązują zapisy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub 12 370 57 70

* Wydarzenia otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Pozostałe wydarzenia tylko dla członków JCC Krakow.