Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

CHANUKrAków Chanuka dla wszystkich!

Czw
g. 17:30
10 Gru
2015


CHANUKRAKOW5-mail 1CHANUKrAków
, czyli wyjątkowe wydarzenie chanukowe, odbędzie się w JCC Krakow już po raz trzeci. Zapraszamy Was do wspólnego świętowania Chanuki! Biorąc udział w specjalnie przygotowanym programie wydarzeń będziecie mieli okazję poznać dwóch rabinów, obejrzeć film i posłuchać chanukowych piosenek. Podczas warsztatów będziecie mogli własnoręcznie wykonać świece oraz nauczyć się, jak przygotować koszerne chanukowe pączki i latkes! Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Program:
17:30-17:45 Zapalenie V świecy chanukowej z rabinem Avim Baumolem przed budynkiem JCC Krakow
17:45-18:00 ChanuKoncert. Piosenki chanukowe w wykonaniu Chóru JCC Krakow pod dyrekcją Walentyna Dubrowskiego.
17:45-19:30 ChanuKids, czyli warsztaty chanukowe dla dzieci i młodzieży. Prowadzenie: Mateusz Lagosz i Magdalena Pulikowska.
Podczas ChanuKraków nie zabraknie warsztatów dla dzieci i młodzieży. Jeśli jeszcze nie wiecie, czym jest drejdl, sufganija ani chanukija, a chcecie w wyjątkowy sposób zdobyć tę wiedzę, zapraszamy do JCC. Będziemy wspólnie poznawać wyjątkowe zwyczaje radosnego święta Chanuka.
18:00-19:00 ChanuKino. Pokaz filmu „Chanuka” i dyskusja z rabinem Eliezerem Gurary oraz reżyserką Pauliną Fiejdasz.
„Chanuka” to reportaż Pauliny Fiejdasz z cyklu "Shalom Polsko" ukazujący obyczajowość i życie codzienne odradzającej się społeczności żydowskiej na krakowskim Kazimierzu. Tym razem rabin Eliezer Gurary i jego rodzina przedstawią polskiemu widzowi sekrety związane z corocznym świętem światła, czyli Chanuką.
*18:00-19:00 Warsztaty robienia świec. Grupa I. Prowadzenie: Max Zubek. Chanuka jest nazywana świętem świateł. Podczas każdego z ośmiu wieczorów święta, zapala się jedną świeczkę. Warsztaty będą okazją do stworzenia własnych, niepowtarzalnych świec z chanukowymi motywami.
*19:00-19:30 ChanuKuchnia. Ekspresowe warsztaty kulinarne. Pączki i latkes. Grupa I. Prowadzenie: Hadley Baumol i Kasia Leonardi.
Podczas Chanuki tradycyjnie spożywa się smażone na tłuszczu potrawy. Przede wszystkim pączki oraz placki ziemniaczane (latkes). Dlaczego? Tego dowiecie się podczas warsztatów.
19:00-19:30 "Światłem Wiekuistego jest dusza człowieka" - o znaczeniu świec podczas święta Chanuka. Wykład rabina Aviego Baumola w języku polskim.
*19:30-20:00 ChanuKuchnia. Ekspresowe warsztaty kulinarne. Pączki i latkes. Grupa II. Prowadzenie: Hadley Baumol i Kasia Leonardi.
*19:30-20:30 Warsztaty robienia świec. Grupa II. Prowadzenie: Max Zubek.
*20:00-20:30 ChanuKuchnia. Ekspresowe warsztaty kulinarne. Pączki i latkes. Grupa III. Prowadzenie: Hadley Baumol i Kasia Leonardi.

*Na wydarzenia oznaczone gwiazdką obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub tel. 12 370 57 70. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.