Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

"Jan Paweł II z wizytą w Polsce" wystawa fotografii Chucka Fishmana

Czw
g. 19:00
28 Lip
2016

ChuckFishmanB1

Zapraszamy na wystawę fotografii Chucka Fishmana. Archiwalne zdjęcia zostały zrobione podczas pielgrzymek papieża Jana Pawła II do Polski w latach 1979 i 1983. Materiał obejmuje wizyty papieża w Warszawie, Krakowie i Nowej Hucie, w Częstochowie, Katowicach, Gnieźnie, a także na terenie byłego obozu Auschwitz-Birkenau. Pierwotnie fotografie były wykonane dla takich czasopism jak "Time", "Paris Match" czy "Stern". Jedna z nich ukazała się na okładce czasopisma "Life" we wrześniu 1979.

Przez 40 lat trwania swej kariery Chuck Fishman fotografował głównie wydarzenia społeczne i polityczne. Chuck Fishman jest laureatem prestiżowych nagród. Czterokrotnie otrzymał World Press Photo Foundation Medal. Jego zdjęcia ukazywały się w prestiżowych czasopismach, m.in. "Time", "Life", "Fortune", "Newsweek", "The London Sunday Times", "The Economist", były także publikowane w przekrojowych albumach dotyczących sztuki Creative Photography, Hogan Jazz Archive, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Organizacji Narodów Zjednoczonych i wielu, wielu innych.
Pierwszy monograficzny album Fishmana "Polish Jews: The Final Chapter" ("Polscy Żydzi: Ostatni rozdział") został wydany w 1977 roku w Stanach Zjednoczonych. Fishman wielokrotnie pracował z wydawcami na całym świecie, od Francji po Singapur czy Papuę Nową Gwineę. Chuck Fishman mieszka w Nowym Jorku z żoną Susan i synem Adamem.

Wystawa potrwa do 25 sierpnia 2016 roku.