Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Współczesny żydowski Kraków. Szkolenie dla przewodników

Wto
g. 11:00
10 Sty
2017

zydowski-krakow2017

Zapraszamy na otwarte, bezpłatne szkolenie dla przewodników miejskich oraz dla kandydatów na przewodników. Szkolenie dotyczyć będzie współczesnej społeczności żydowskiej w Krakowie i odrodzenia życia żydowskiego. Szkolenie będzie się składać z dwóch części: podstawowej i rozszerzonej - przeznaczonej dla osób, które wzięły udział w szkoleniu w roku ubiegłym.


11:00-13:00, część podstawowa, na którą składać się będą cztery krótkie wykłady:
Jonathan Ornstein, Dyrektor Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie
Rabin Avi Baumol, Reprezentant Naczelnego Rabina Polski w Krakowie
Anna Gulińska, Dyrektor Programowa Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie
Olga Danek, Członkini Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie, Członkini Żydowskiego Klubu Studenckiego „Gimel”


14:00-15:00, część rozszerzona, podczas której zapraszamy do zadawania pytań dotyczących działalności JCC Krakow, współczesnego życia żydowskiego w Krakowie oraz kwestii związanych z judaizmem. Na pytania będą odpowiadać Jonathan Ornstein, Rabin Avi Baumol, Olga Danek oraz Zofia Radzikowska - członkini Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie, Wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu”, Członkini Klubu Przyjaciół Chrześcijan i Żydów „Przymierze”.
Szkolenie w języku polskim i angielskim. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Uczestnikom szkolenia zostaną rozdane certyfikaty.