Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Vosere "reyne" kulturn?! (“Czysta” kultura?!)

Czw
g. 18:00
15 Gru
2016

Vosere "reyne" kulturn?! (“Czysta” kultura?!) to seria warsztatów stworzonych przez Helix Fellow (z inkubatora kulturalnego Yiddishkayt, z Los Angeles) oraz członkinię JCC, Joanne Kanarek.

Joanne Kanarek warsztaty - netW warsztatach wykorzystano jedyne w swoim rodzaju właściwości języka i kultury jidysz, aby pokazać różne aspekty i nieodłączne skutki “tworzenia kultury”.

Podczas pierwszego warsztatu zatytułowanego “Aby powstała góra lodowa, najpierw musi zamarznąć woda” przeanalizujemy polityczne, prawne i społeczne aspekty życia w Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Analiza będzie miała na celu dokładne przyjrzenie się temu, jak mechanizmy społeczne, prawne i polityczne wpłynęły na żydowskie życie w Królestwie Polskim, na Litwie oraz w rosyjskiej Strefie Osiedlenia. Dodatkowo zastanowimy się nad kwestiami państwowości, obywatelstwa oraz tego jak przyporządkowanie do określonej “grupy” w “szerszym schemacie” może sprzyjać lub ograniczać rolę danej mniejszości w społeczeństwie oraz określać jej relacje z innymi społecznościami.

W języku angielskim. Wstęp: 10 zł.
Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.