Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Wystawa Michal Nachmany “Trzymać z dala od dzieci” i spotkanie z artystką

Śro
g. 20:00
10 Maj
2017

Michal NachmanyPrace Michal Nachmany

Sztuka może być mostem między przeszłością i teraźniejszością. W tej wystawie, stworzonej dla JCC Krakow, Nachmany zastanawia się nad opowieściami przekazanymi i opowieściami chowanymi przez jej ojca (urodzonego w Międzyrzecu) i przez jego pokolenie.

Dla Nachmany, “każdy obiekt i każda osoba podróźuje.” Dlatego podczas każdego pokazu Nachmany przywraca opowieści i podróże obiektów do życia, otwierając okno dla społeczności do wymiany własnych historii z innymi.

Poprzez nakładanie się obrazów codziennego życia przy wykorzystaniu mieszanych środków przekazu, druku i kolażu, Nachmany eksploruje tematykę osobistej i kulturowej narracji, nostalgii i rutyny. Jej praca zestawia Żydowskie, Izraelskie i Amerykańskie pamiątki, w tym oryginalne listy i pocztówki, kontrakty prawne, certyfikaty finansowe, banknoty, znaczki pocztowe, fotografie i inne znaleziska wraz z przedmiotami codziennego użytku w Izraelu, Nowym Jorku i innych miejscach.

O artystce

Michal Nachmany jest mieszkającą w Nowym Jorku artystką samoukiem z Jerozolimy z korzeniami sięgającymi Polski. Jej ojciec urodził się w Polsce w roku 1923 i w wieku dziewięciu lat wyemigrował do Jerozolimy.

“Mieszanka kolorów, dźwięków i zapachów z ulic i targów Jerozolimy ukształtowała moją świadomość przeszłości jako fundamentu teraźniejszości. Dzisiaj tworzę dzieła z wielu warstw, tekstur i technik takich jak collage, druk, malarstwo akrylowe i rysunek” -- Michal Nachmany

Wydarzenie w języku angielskim. Wstęp wolny.