Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Współczesny żydowski Kraków. Szkolenie dla przewodników, pilotów i pracowników biur podróży

Pią
g. 10:00
08 Gru
2017

przewodnicy-wspolczesnyzydowskikrakowZapraszamy na otwarte, bezpłatne szkolenie dla przewodników miejskich, kandydatów na przewodników, pilotów oraz pracowników biur podróży. Szkolenie dotyczyć będzie współczesnej społeczności żydowskiej w Krakowie i odrodzenia życia żydowskiego oraz podstaw dotyczących kultury żydowskiej.

Cześć I 10:00-12:00 Podstawy judaizmu
Wykład Rabina Aviego Baumola dotyczący podstaw judaizmu, zagadnień związanych z kulturą żydowską oraz obyczajami i świętami żydowskimi (jęz. ang).

12:00-13:00 Przerwa na lunch (we własnym zakresie).

Część II godz. 13:00- 16:00, Blok dotyczący współczesnego życia żydowskiego w Krakowie, na który składać będą się cztery prezentacje:
Jonathan Ornstein, Dyrektor Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie (j. ang)
Zofia Radzikowska, członkini Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie, Wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu”, Członkini Klubu Przyjaciół Chrześcijan i Żydów „Przymierze” (j. pol)
Anna Gulińska, Wicedyrektor, Dyrektor Programowa Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie (j. pol)
Magdalena Arabas, Manager do spraw obsługi ruchu turystycznego w Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie (j.pol)


Szkolenie odbędzie się 8 grudnia w JCC Krakow. Prowadzone w języku polskim i angielskim. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy do 6 grudnia na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Uczestnikom szkolenia zostaną rozdane certyfikaty.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w kolacji szabatowej za dodatkową opłatą w wysokości 20 zł. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują również zapisy.