Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Dyskusja o nowelizacji ustawy o IPN: przyczyny, konsekwencje i rozwiązania. Spotkanie z Danielem Tillesem i Marcinem Makowskim

Wto
g. 18:00
27 Mar
2018

ipn - final - netNiedawna decyzja o przyjęciu prawa kryminalizującego fałszywe oskarżenia o polskiej odpowiedzialności za zbrodnie niemieckich nazistów wywołała kryzys dyplomatyczny i medialny na niespotykaną wcześniej skalę, godząc nie tylko w relacje z Izraelem, ale również z najważniejszym sojusznikiem Polski, Stanami Zjednoczonymi i zagrażając dekadom pracy na rzecz poprawy relacji polsko-żydowskich. Podczas dyskusji panelowej, historyk Daniel Tilles i dziennikarz Marcin Makowski przyjrzą się powodom dla których to prawo zostało wprowadzone, dlaczego sprowokowało gorzką dyskusję, co ten kryzys mówi o naturze relacji polsko-żydowskich i w jaki sposób obie strony mogą rozwiązać ten problem.

Daniel Tilles jest adiunktem w Katedrze Historii i Kultury Euroamerykańskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Specjalizuje się w brytyjskiej i żydowskiej historii, a w szczególności w faszyzmie i antyfaszyzmie. Jest współredaktorem Notes from Poland, najpopularniejszego anglojęzycznego bloga o polskiej historii, kulturze i aktualnościach.

Marcin Makowski to dziennikarz piszący dla tygodnika “Do Rzeczy” i portalu “Wirtualna Polska”. Jest absolwentem historii i filozofii. Interesuje się polityką zagraniczną i jest współautorem książki “Patrząc, jak świat płonie. Rok Trumpa, Brexitu i Dobrej Zmiany”.

W języku angielskim, wstęp wolny.